americký tisk píše
Průzkum zjistil, že 41 % voličů věří, že občanská válka by mohla v Americe vypuknout během příštích pěti let
Nedávný průzkum společnosti Rasmussen ukazuje, že více než čtyři z deseti amerických voličů věří, že by ve Spojených státech mohla během příštích pěti let vypuknout občanská válka.
Podle dubnového průzkumu mezi 1 105 pravděpodobnými voliči se 41 procent respondentů domnívá, že občanská válka "pravděpodobně" vznikne, 49 procent ji považuje za "nepravděpodobnou" a 10 procent si není jisto. Ze 41 procent to 16 procent považuje za "velmi pravděpodobné". Výsledky také odhalují ostrý stranický rozdíl, kdy 54 procent republikánských voličů, 35 procent demokratických voličů a 32 procent nezávislých voličů předvídá možnost občanského konfliktu.
Nedávný politický vývoj také ovlivnil vnímání občanské války voliči.
Pozoruhodných 37 procent voličů se domnívá, že vítězství prezidenta Joea Bidena v prezidentských volbách v roce 2024 by zvýšilo pravděpodobnost občanské války, zatímco 25 procent zastává stejný názor na potenciální triumf bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Mezitím většina Trumpových voličů z voleb v roce 2020 (53 procent) věří, že by hrozila občanská válka, zejména pokud by Biden vyhrál nadcházející prezidentské volby. (Související: Sarah Palinová varuje před DRUHOU OBČANSKOU VÁLKOU, pokud bude pokračovat politické pronásledování Donalda Trumpa.)
Demografické faktory také hrají důležitou roli v různé míře obav mezi různými rasovými skupinami.
Například černošští (46 procent) a hispánští (51 procent) voliči se více obávají možnosti další občanské války než bílí voliči (39 procent). Navíc se zdálo, že úroveň příjmů ovlivňuje vnímání, přičemž u jednotlivců, kteří vydělávají více než 200 000 dolarů ročně, je nejméně pravděpodobné, že brzy očekávají občanské nepokoje.
Tato zjištění odrážejí obavy přibližně 106 milionů Američanů, kteří předvídají možnost občanské války uprostřed eskalujícího napětí napříč univerzitními kampusy po celé zemi, kde propukají střety mezi propalestinskými demonstranty, bezpečnostními složkami, konzervativními skupinami a proizraelskými protidemonstranty.
Nepokoje, které zachvátily americké univerzity, zvýrazňují rostoucí propast mezi konzervativci a liberály.
Studenti z mnoha škol zorganizovali protesty proti izraelským akcím v Gaze a naléhali na své instituce, aby přerušily vazby se společnostmi podporujícími konflikt. Konzervativní osobnosti mezitím tyto demonstrace odsoudily jako radikální, marxistické a antisemitské.
Popularita dystopického politického akčního filmu Alexe Garlanda "Občanská válka" navíc přilévá olej do ohně možnosti občanských nepokojů. Film, který zobrazuje roztříštěnou Ameriku upadající do násilného chaosu, kdy Texas a Kalifornie spojují své síly proti autoritářské vládě ve Washingtonu, D.C., rezonoval u separatistických skupin po celé zemi. Přízrak občanské války se vznáší na pozadí rozdělujícího prezidentského klání mezi Bidenem a Trumpem.
Daniel Miller, zastánce texaského odtržení od roku 1996 a prezident Texaského nacionalistického hnutí, vidí film jako rozdmýchávání diskusí o "Texitu", hypotetickém odchodu Texasu z unie, tím, že využívá kolektivní obavy z národního rozpadu. Miller, který to považuje za věrohodné zobrazení společenského rozkladu, tvrdí, že vyobrazení prezidenta, který opovrhuje demokratickými normami, rezonuje i dnes.
Louis Marinelli, šéf organizace Yes California, která se zasazuje o radikální revizi politického systému, varoval veřejnost: "Nadcházející americká občanská válka bude vedena mezi lidmi této země na základě ideologie. V této zemi máme dva odlišné a neslučitelné soubory hodnot, které již nemohou koexistovat."
Zamiřte na CivilWar.news, kde najdete další podobné příběhy.
Podívejte se na celý rozhovor mezi Stevem Quaylem a Health Rangerem Mikem Adamsem o pádu Ameriky v důsledku invazních sil migrantů.
www.mikan.cz
příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz00420 605 44 95 85